چه فرش ماشینی و چه فرش دستی به احتمال بالا از سایز استاندارد چند سانت بزرگ و کوچیکه.
تنها فرشی که من دیدم سایزش تقریبا استاندارد فرش مشهده. مابقی فرش ها به احتمال ۹۰ درصد چند سانت کوچیک بزرگ اند.

یعنی باید کاور فرش متناسب سایز دقیقش تولید بشه.

بعضی میپرسند چند سانت بزرگ و کوچیکی مهمه؟ اگر فرشتون در طول و عرض تا ۲ سانت کوچیک باشه مشکل چندان زیادی درست نمیکنه. ولی بیشتر از اون کاور فرش اذیت کننده است.

اگر فرش تون هم تا یک سانت‌ یا شاید ۲ سانت بزرگتر باشه، باز مشکلی ایجاد نمیشه. ولی بیشتر فرشتون بزرگ باشه، کاور فرش استاندارد برای فرشتون تنگ میشه و لبه رو بلند میکنه و اگر اندازه فرش بزرگ تر باشه، کاور فرش مدام در میاد. البته بماند که گاهی بعضی فرش ها تا یک وجب بزرگ و کوچیک اند و طرف نمیدونه فرشش اینقدر غیر استاندارد و قبل اندازه گیری مدام اصرار داره که فرشم استاندارده

البته هر تولید کننده، کاور فرش استانداردش متفاوته. بعضی ها دقیقا ۳۰۰ در ۴۰۰ رو تولید میکنند. بعضی ۲ سانت در عرض و حدود ۴ سانت در طول اضافه پارچه میذارند.

ولی حتما فرشتون رو سایز بزنید. فکر نکنید فرش شما استاندارده. باید عرض و طول فرشتون رو سایز بزنید. گاهی دو تا فرش رو با هم خریدید ولی سایزشون یکی نیست. پس همه فرش ها رو جدا سایز بزنید.

اگر دیدید فرشتون استاندارده، میتونید کاور فرش سایز استاندارد بخرید. ولی به احتمال ۸۰ الی ۹۰ درصد فرشتون زیادی بزرگ و کوچیکه.

اندازه گیری فرش هم کار راحتیه. عرض فرش که مشخصه چطور اندازه گیری بشه. برای اندازه گیری طول ریشه رو حساب نکنید. ولی بافت سفید قبل از ریشه رو باید در اندازه گیری طول در نظر بگیرید. علت هم مشخصه. چون ریشه تا میخوره و میره زیر. ولی عموما بافت سفید قبل ریشه قابل تا خوردن نیست. در بعضی فرش ها، بافت سفید قبل ریشه هم تا میخوره و میره زیر. در این صورت نیازی به اندازه گیری این بافت سفید نیست. باید خطایتان در اندازه گیری کمتر از یک سانت باشد. بهتر است از متر فلزی استفاده کنید ولی استفاده از متر خیاطی هم مشکلی ایجاد نمی کند ولی دقت کنید که در اندازه گیری خطایی ایجاد نشود.


منسوجات رامش براتون کاور فرشی که دقیقا سایز فرشتون باشه رو بعد تولید، ارسال میکنه.

فقط چند روز دندون روی جگر بذارید....ولی چند سال راحت ازش استفاده کنید.

ما در منسوجات رامش (رامش مارکت) سایز دقیق فرش شما را میگیریم و طبق سایز دقیق فرشتون، کاور فرش براتون تولید و ارسال میشه. تمام طرح های ما در این آدرس وجود داره که میتونید ببینید. سعی کردیم برای همه سلیقه ها و با ترکیب های مختلف کاور فرش موجود کنیم که هر کسی بتواند طرح و رنگ مورد نیاز خود را در سایت منسوجات رامش پیدا کند و سفارش دهد. اونهایی که مشهد هستند، میتونند با بیاند مغازه و کیفیت کار رو از نزدیک ببینند. ما بهترین کیفیت ها را در سایت منسوجات رامش به شما مشتریان عزیز میدهیم. در ضمن برای کسانی که دنبال طرح های پرفروش میگردند، در اینجا طرح های پرفروش را قرار دادیم که راحت تر تمام طرح های پرفروش را ببینند و انتخاب کنند.