کاور فرش یا کاور فرش کشدار یک پارچه مخمل شانل است که طرح های فرش بر روی آن چاپ می شود و دور تا دور کشدوزی می شود و یک عدد کش کمری و ۴ عدد کش در چهار گوشه آن نیز  دوخته می شود تا بتوان آن را بر روی فرش ثابت کرد.

حال سوالاتی پیش می اید که به آن جواب می دهیم:

 1. این پارچه مخمل چه کیفیتی داره؟ پاسخ: پارچه های مخمل می توانند یک رو مخمل و یا دو رو مخمل باشند. اصطلاحا به آنها پارچه های مخمل شانل یا راشل می گویند. تراکم این پارچه ها هم متفاوت است. تولید کننده های مختلف از پارچه ها با تراکم متفاوت استفاده می کنند. کاور فرش های داخل سایت منسوجات رامش همه پارچه هر دو رو مخمل شانل و بالاترین تراکم را بین تمام کاور فرش ها دارد.
 2. آیا پارچه مخمل نازک است یا ضخیم؟ پاسخ: قاعدتا اگر کسی این کاور های فرش را با روفرشی یزدی مقایسه می کند، قاعدتا این پارچه ها در مقابل روفرشی های یزدی نازک اند. ولی سبکی آنها باعث می شود که راحت تر بتوانیم آنها را بشوییم و شاید همین سبکی باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند. در بین تمام کاور فرش های موجود در بازار ایران (ایرانی و ترکی)، کاور فرش های موجود در سایت منسوجات رامش، بالاترین تراکم و کیفیت (و بالاترین کیفیت چاپ) را دارد.
 3. آیا کاور فرش کشدار روی فرش سر می خورد؟ اگر کاور فرش متناسب با سایز فرشتان تولید شود به واسطه کش ها کمری و لچکی، کم سر می خورد. ولی این طور نیست که فکر کنید دیگر نیازی به تنظیم آن بر روی فرش را ندارید.  کاور فرش ها هم سر میخورند و بعد از مدتی باید روی فرش دوباره تنظیم شوند. ما در وب سایت منسوجات رامش حتی اگر سایز فرشتان از سایز استاندارد بزرگتر یا کوچکتر باشد، سایز متناسب با فرشتان را تولید و ارسال می کنیم تا حد امکان از سرخوردگی کاور فرش کمتر شود.
 4. چطور متوجه بشیم کاور فرش استاندارد سفارش بدیم یا غیر استاندارد؟ اگر سایز فرشتان دقیق است، باید کاور فرش استاندارد سفارش دهید. مثلا برای سایز 6 متری، فرش شما دقیقا 200*300 سانتیمتر است؛ پس کاور فرش استاندارد باید سفارش دهید. ولی اگر فرش تان برای سایز 6 متری از طول و عرض تا 3 سانت بزرگتر است، باز هم سایز استاندارد برایتان مناسب است. در روفرشی 12 متری تا 5 سانت افزابش طول و عرض، باز هم کاور فرش با سایز استاندارد برایتان مناسب است. ولی اگر فرش 6 متری شما از طول یا عرض بیش از 3 سانت بزرگتر باشد باید کاور فرش غیر استاندارد سفارش دهید. یا برای فرش 12 متری اگر طول و عرض فرشتان از 5 سانت بزرگتر باشد باید کاور فرش غیر استاندارد سفارش دهید. حتی اگر فرشتان به همین اندازه کوتاه است باز هم باید کاور فرش غیر استاندارد سفارش دهید تا کاور فرش گشاد نباشد و جمع شود. در هر صورت اگر می توانید هزینه غیر استاندارد بودن را متقبل شوید بهتر است کاور فرش را طبق سایز تک تک فرش هایتان سفارش دهید تا به طور کامل کاور فرش با فرشتان هماهنگ شود.
 5. اگر سایز فرش مان غیر استاندارد باشد چطور در وب سایت منسوجات رامش سفارش دهیم؟ پاسخ: شما از منوها سایز فرشتان را انتخاب کنید و گزینه غیر استاندارد را بزنید. سپس سایز دقیق فرشتان را اندازه بزنید و در قسمت توضیحات سفارش برایمان بنوسید و یا اگر به هر دلیلی نتوانستید در قسمت چت سایت برایمان بنویسید و یا در واتساپ مدیر فروشگاه (09155091300) به ما اطلاع دهید. 
 6. آیا روی کاور فرش را میتوان جارو کشید؟ پاسخ: بله. درجه جارو برقی رو روی متوسط بگذارید و جارو بکشید.
 7. آیا کیفیت چاپ کاور فرش در شستشو کم می شود و رنگ می دهد؟ پاسخ: ثبات رنگ کاور فرش های مختلف متفاوت است. کاور فرش های داخل سایت منسوجات رامش (روی لینک کلیک کنید) صد در صد رنگ ثابت بوده و بعد بارها و بارها شستشو کیفیت چاپش کم نمی شود.
 8. آیا کاور فرش های تولید شده از لحاظ رنگ کاملا و دقیقا شبیه عکس های ژورنالی است؟ پاسخ: در وب سایت منسوجات رامش برای اکثر کاور فرش ها علاوه بر عکس ژورنالی، عکس و فیلم از کاور فرش تولید شده (واقعی) نیز قرار داده شده است. برای طرح هایی که تنها عکس ژورنالی وجود دارد، باید توجه شود به هر حال چاپ اندکی با عکس ژورنالی می تواند فرق داشته باشد. اگر چه به قدری کیفیت چاپ کاور فرش های منسوجات رامش بالاست که گاها کاور فرش تولید شده از عکس ژورنالی هم زیباتر است. با این حال پیشنهاد می شود اگر خیلی بر روی رنگ حساس هستید و حتی یک پرده رنگ تغییر کند، برنامه های شما را به هم می ریزد، بهتر از از طرح هایی در وب سایت منسوجات رامش سفارش دهید که علاوه بر عکس زورنالی، عکس واقعی و فیلم لایو هم برای آن طرح در سایت قرار داده ایم.
 9. آیا کاور فرش را می توان در لباسشویی شست؟ پاسخ: بله. می توان شست. فقط برای اینکه کش های دوردوزی و کمری و لچکی خراب نشوند، باید در دمای پایین تر از 30 درجه سانتیگراد شسته شوند.
 10. آیا کاور فرش ها ضد آب هستند؟ بعضی از تولید کنندگان ادعا می کنند که کاور های فرششان ضد آب است. ولی واقعیت این است که آنها مواد شیمیایی را بر روی کاور فرش اسپری می کنند که تا یکی دو بار شستشو ضد آب اند و بعد از آن خاصیت ضد آب بودن را از دست می دهند. توجه شوند که مواد شیمیایی اسپری شده خود میتواند برای سلامتی مضر باشد. توضیح اینکه چه روفرشی های یزدی و چه کاور فرش در نهایت آب را از خودشون عبور می دهند. فقط میزان مقاومت در برابر عبور آب در آنها متفاوت است. پارچه مخمل استفاده شده در تولید کاور فرش های موجود در وب سایت منسوجات رامش، در بین تمام کاور فرش های موجود در ایران (ایرانی و ترکی) بیشترین تراکم را دارد. چون پارچه بالاترین تراکم را دارد، پس نسبت به بقیه کاور فرش های موجود در بازار، دیرتر و کمتر آب را از خودش عبور می دهد.
 11. ایا کاور فرش های موجود در وب سایت منسوجات رامش موجود اند و سریع ارسال می شوند؟ پاسخ: با توجه به تعداد تنوع بالا طرح ها و همچنین استاندارد بودن و یا غیر استاندارد بودن سایز بعضی از فرش ها (کوچک و بزرگتر بودن فرش ها)، کاور فرش ها بعد از سفارش مشتری و بر اساس سایز فرش هایشان تولید می شود. 
 12. زمان آماده سازی سفارشات کاور فرش چند روز است؟ پاسخ: سفارشات عموما در بازه زمانی 12 تا 15 روز تولید و ارسال شود. ولی فقط برای اینکه بدقول نشویم قول 20 تا 22 روز را می دهیم. ولی عموما بعد 12 تا 15 روز ارسال می شوند.
 13. هزینه ارسال کاور فرش ها چطور است؟ هزینه ارسال کاور فرش ها بر عهده مشتری و به صورت پس کرایه می باشد. لازم به ذکر است که برای تمام کالاهای سایت منسوجات رامش ارسال سفارشات بالای 300 هزار تومان رایگان است. اما برای کاور فرش ها به خاطر شرایط سفارش گیری و ارسال، سودمان را کاهش داده ایم تا بتوانیم مستقیم از کارگاهمان به صورت پس کرایه کاور فرش ها را ارسال نماییم. اینکار جز با پس کرایه کردن کاور فرش ها، برایمان امکان پذیر نبود. پس هزینه ارسال کاور فرش ها بر عهده مشتری و به صورت پس کرایه است و مشتری موقع دریافت کاور فرش، هزینه ارسال را به مامور پست پرداخت می کند.
 14. ایا پرداخت در محل برای کاور فرش ها در منسوجات رامش امکان پذیر است؟ برای کاور فرش ها با توجه به اینکه سفارشگیری برای تولید انجام می شود، امکان پرداخت در محل وجود ندارد و موقع ثبت سفارش باید پرداخت انجام شود. اما برای سایر محصولات موجود در وب سایت منسوجات رامش پرداخت در محل امکان پذیر است.
 15. آیا امکان مرجوع کردن کاور فرش ها وجود دارد؟ پاسخ: در صورتی که سایز کاور فرش استاندارد باشد، مشتری با قبول هزینه ارسال می تواند کاور فرش را مرجوع کند. ولی اگر کاور فرش به صورت سایز غیر استاندارد برای سایز فرش مشتری تولید شده باشد، قابل مرجوعی نیست. علت هم مشخص است. چون آن کاور فرش دقیقا برای فرش شما تولید شما و ما نمی توانیم دو باره آن را بفروشیم. امیدوارم حق را به ما بدهید که مرجوعی کاور فرش ها با سایز غیر استاندارد را قبول نکنیم.
 16. آیا فرشینه با همان طرح مشابه کاور فرش هم توسط منسوجات رامش تولید می شود؟ پاسخ: بله. فرشینه با تمام طرح های کاور فرش نیز قابل سفارش است. می توانید در قسمت چت یا در واتساپ مدیر فروشگاه (09155091300) موضوع سفارش فرشینه را مطرح نمایید تا اقدامات لازم برای ثبت سفارش فرشینه برای شما انجام شود. اینکه فرشینه چیست در این لینک ویدئو هایی قرار دادیم که علاوه بر کاور فرش، فرشینه ها را هم توضیح می دهد. 
 17. آیا طرح چاپ شده روی فرشینه دقیقا شبیه کاور فرش است؟ پاسخ: جنس پارچه مخمل فرشینه و کاور فرش فرق دارند. از طرفی دستگاه چاپ طرح بر روی کاور فرش و فرشینه نیز فرق دارد. لذا مقدار کمی تفاوت بین چاپ فرشینه با کاور فرش ایجاد می شود. ولی به هر حال طرح کاور فرش و فرشینه خیلی شبیه اند.
 18. فرشینه ها در چه سایزهای قابل سفارش است؟ پاسخ: فرشینه ها در تمام سایز ها قابل سفارش است. اگر چه اکثر مشتریان سفارش هایشان زیر 3 متر است. اکثر سفارش های فرشینه در ابعاد پادری 70*100 سانتیمتر و یا نهایت 1*1.5 متر است.