یک توضیحی برای سفارش کاور فرش هست که:

ما هیچ تولید کننده فرشی در ایران نداریم که فرش رو سایز دقیق تولید کنه. یک بار بزرگ میزنه، یک بار کوچیک. یک بار توی عرض بزرگه یا با توی طول کوچیک.

اگه فقط فرش شما ۳ سانت از کاور فرش بزرگتر باشه، لبه فرش بلند میشه.
اختلاف بیش از سه سانت باشه، اصلا نمیشه پهنش کرد.
اگر هم فرشتون کوچیک تر باشه، به همون اندازه چین و چروک میفته.

برای همینه که همه کارگاه ها فقط با سفارش تولید می کنند. سایز فرش تک تک مشتری ها ثبت میشه. و میره برای چاپ، برش، دوخت و بسته بندی و ارسال.

این دفعه سایز فرش تولید میشه ولی ۱۰ تا ۱۴ اردیبهشت زمان میبره.

برای اندازه گیری سایز فرش هاتون از یک متر فلزی استفاده کنید. عرض فرش که مشخصه. از ابتدا تا انتها اندازه بزنید. برای طول فرش، ریشه حساب نشه ولی بافت سفید قبل از ریشه توی اندازه گیری لحاظ بشه. یعنی ریشه رو تا بدید بره زیر. مابقی فرش رو سایز بزنید (هم بدنه فرش و هم بافت سفید رو)

سعی کنید خطا نکنید. سانت به سانتی که زدید توی برش توسط خیاط لحاظ میشه.

یک نکته دیگه هم ضروریه. اگر فرشی نازک باشه، کشدوزی براشون شل تر دوخته میشه که کش ها فرش رو جمع نکنند. اگر بهمون بگید فرشتون چند شانه است کافیه. چون برای فرش های ۱۲۰۰ و ۱۵۰۰ شانه که نازک تر هستند، کش دوزی شل تر انجام میشه. واگر فرشتون دستبافه، بگید نازک و ظریفه یا ضخیم.

هزینه ارسال کاور فرش ها هم طبق قانون کشوری، برای همه مشتری ها پس کرایه میشه و بر عهده مشتری است. یعنی درب منزل هزینه ارسال رو به مامور ارسال پرداخت میکنند و روفرشی رو دریافت می کنند.

در ضمن، از همون طرحی که کاور فرش سفارش میدید، با هر سایزی از پادری تا ۱۲ متری فرشینه هم قابل سفارشه. فرشینه یک محصوله که روی سرامیک سر نمیخوره و میشه به جای فرش استفاده کرد و قیمتش خیلی کمتر از فرشه.

با این توضیحات، خواستید سفارشتون رو نهایی کنید، سایز تک تک فرش هاتون رو بفرستید و بفرمایید چند شانه اند. اگر مثلا دو تا فرش ۱۲ متری دارید، حتی اگر از یک برند باشند، باید هر دو فرش رو جدا سایز بزنید.