با توجه به اینکه روفرشی از نخ تولید می شود، آب را از خود عبور می دهد. ولی بسته به ضخامت و تراکم بافت، روفرشی های مختلف مقداری از آب را جذب می کنند و اجازه عبور آب را نمی دهند. همچنین بسته به تراکم بافت، زمان عبور آب از روفرشی های مختلف اندکی با هم فرق دارد. به این معنی که اگر تراکم بافت بالا باشد، شاید بتوان سریعا روفرشی را جمع کرد طوری که مقدار آب کمتری به فرش نفوذ کند.

ولی روفرشی یا کاور فرش های کشدار که تحت نام ضد آب در بازار فروخته می شوند چیست؟ بعضی تولید کننده با دریافت هزینه اضافه یا افزایش دادن قیمت روفرشی، یک اسپری به روفرشی میزنند که سبب می شود روفرشی ضد آب شود. ولی با شستن یک الی دو بار شستن روفرشی، مواد ضد آب هم از روفرشی شسته شده و ضد آبی هم از بین می رود. حتی اگر روفرشی را با آب و بدون مواد شوینده بشورید، باز هم بعد چند بار شستن مواد اسپری شده نیز شسته می شود و خاصیت ضد آب بودن روفرشی نیز از بین می رود.

منسوجات رامش می تواند بعضی از طرح های داخل سایت رامش مارکت را با دریافت هزینه ضد آب کند. ولی طبق توضیحات بالا، نه تضمین می کنیم و نه توصیه می کنیم. چون یک دلیل خرید کاور فرش کشدار، راحتی شستشو با مواد شوینده در لباسشویی (زیر دمای ۳۰ درجه برای حفظ سلامت کش) است که کاور فرش تمیز شود.

در نهایت به نظر ما پرداخت هزینه برای ضد آب کردن مقرون به صرفه نیست و توصیه هم نمی کنیم.