در بازار کنونی روفرشی ایران، چند نوع روفرشی ۲ رو (روفرشی دو رو) وجود دارد:

  1. روفرشی طرح ابریشم: این روفرشی ها نسبتا سبک، تا حدی نازک، دارای بافت متراکم و طرح های بسیار بسیار زیبایی هستند. این روفرشی ها عموما به درد کسانی میخورد که علاوه بر زیبایی دنبال روفرشی نسبتا سبک و با کیفیت اند. در رامش مارکت روفرشی سوپر گلشن یزد کد ۰۸ و روفرشی سوپر گلشن یزد کد ۰۱۸ از این نوع هستند. این روفرشی ها دارای یک رو کرم و یک رو سرمه ای اند و طرح های بسیار بسیار زیبایی دارند و از پرفروش اند.
  2. روفرشی ها با نخ سوپر (غیر مخمل): این روفرشی ها هم نیز ۲ رو هستند. در بازار این نوع روفرشی ها از کیفیت پایین تا کیفیت بالا وجود دارند. چون مخمل نیستند قیمت پایین تری دارند. در سایت ما، روفرشی گلباف یزد مدل گلنار با ۲ رنگ کرم-سرمه ای و همچنین کرم-زرشکی از این روفرشی ۲ رو هستند که کیفیت فوق العاده دارند. وزن سایز ۱۲ متری آنها حدود ۶ کیلو است که نشان از ضخامت و کیفیت خوب آنها دارد.
  3. روفرشی مخمل ساده که دارای یک رو مخمل و یک رو غیر مخمل است. ما به این روفرشی ۲ رو نمی گوییم. ولی خیلی از مشتری با توجه به ظاهر پشت روفرشی، اسم ۲ رو روی آن می گذارند. در بازار کیفیت های مختلفی از این روفرشی وجود دارد. کارهای با کیفیت این نوع روفرشی ها قیمت متوسط دارند و بسیار نرم و لطیف اند. روفرشی سوپر گلشن کد ۰۴ و روفرشی سوپر گلشن کد ۰۹ در سایت منسوجات رامش از این دست روفرشی هاست که بسیار با کیفیت اند‌.
  4. روفرشی های دو شانل: این نوع روفرشی ها ۲ رو مخمل اند. عموما خیلی سنگین و عموما دارای طرح های سنتی اند. در بازار امروزی، مشتری این روفرشی ها به دلیل سنگینی و طرح های محدود کم شده است. علیرغم اینکه ما تعداد خیلی محدودی از این روفرشی موجود داریم در سایت موجود نکردیم.

ولی سوال ما اینجاست که چرا دنبال روفرشی ۲ رو میگردید؟ اگر تنها ملاک تون از استفاده از ۲ رو بودن روفرشی باشد، این باعث میشود از روفرشی هایی که ۲ رو نیستند ولی در عوض هم کیفیت بالایی دارند و هم طرح های فوق العاده زیبایی دارند محروم شوید.

به شخصه به عنوان فروشنده، کیفیت و زیبایی روفرشی را بر ۲ رو بودن ترجیح می دهیم.

اگر دنبال روفرشی ۲ رو نباشید، ۲ دسته بسیار بزرگ روفرشی وجود دارند که اکثر تولید کننده ها تنوع های مختلفی در این دو دسته روفرشی تولید میکنند و عملا این دو دسته در این دوران، پر فروش ترین روفرشی ها را به خود اختصاص داده است. این دو دسته عبارتند از:

  1. روفرشی مخمل زرک
  2. روفرشی مخمل ابریشم