یکی از محصولاتی که یکی دو سالی است به شدت مورد توجه مردم قرار گرفته است محصولی به نام فرشینه یا فرش لایت است. از گذشته تولید کنندگان‌ روفرشی معروف یزدی، روفرشی های خود به یک لایه استپ دار دوخت میزدند و محصولی به نام فرش لایت تولید می کردند. ولی از آنجایی که خیلی تبلیغ نکردند، عموما مردم از آن بی اطلاع بودند. 

یکی دو سالی است که تولید کنندگان کاور فرش، پارچه مخمل شانل چاپ شده با طرح های مختلف را با یک لایه نمد و یک لایه استپ دار به هم متصل می کنند و محصولی مشابه فرش لایت تولید میکنند و آن را فرشینه نامیدند. با توجه به تبلیغات زیادی که انجام دادند، عموم مردم با این محصول آشنا شدند.

فرش لایت یا فرشینه را میتوان به جای فرش استفاده کرد. با گران شدن فرش های دستی و ماشینی، چون فرشینه و فرش لایت خیلی ارزان تر از فرش است، رغبت به این محصول بیشتر شده است.

یک مزیتی دیگری که فرشینه استپ دار دارد این است که در هر ابعادی تا عرض ماکزیمم ۳ متر و طول دلخواه قابل سفارش است. لذا مشتریان می توانند دقیقا طبق سایز محلی که کد نظرشان است، فرشینه سفارش دهند. حتی اگر سایز دقیق نباشد (مثلا ۱۶۲ در ۳۴۸ سانت) باز هم برایشان تولید و ارسال می شود. 

در منسوجات رامش بیش از ۱۰۰۰ طرح وجود دارد که می توان از آنها هم کاور فرش و هم فرشینه با هر سایز دلخواهی (تا عرض ماکزیمم ۳ متر) سفارش داد (لینک دیدن ۱۰۰۰ طرح در رامش مارکت). حتی امکان تولید فرشینه دایره و بیضی (تا قطر ۳ متر)  وجود دارد.

ما (رامش مارکت) به فراخور سفارش هایی که تا الان از فرشینه داشتیم، تعدادی طرح فرشینه را عکس برداری کردیم و به صورت جداگانه در بخش فرشینه (در لینک فرشینه در منسوجات رامش) در دسترس مشتریان قرار دادیم. ولی همانطور که ذکر شد، مشتریان میتوانند هر کدام از ۱۰۰۰ طرحی که در بخش کاور فرش وجود دارد را انتخاب نمایند تا فرشینه همان طرح برایشان تولید و ارسال شود. 

لازم به ذکر است چون تعداد طرح ها زیاد است و همچنین به علت اینکه هر سایزی نیاز داشته باشید برایتان تولید می شود، خرید فرشینه به صورت سفارشی است و ۲۵ روز کاری بعد از ثبت سفارش، برای مشتریان ارسال می گردد. هزینه ارسال‌ فرشینه ها، طبق قانون کشوری کارگاه، به صورت پس کرایه و بر عهده مشتری است. یعنی مشتری موقع ثبت سفارش، فقط هزینه فرشینه را پرداخت می کند. هزینه ارسال را نیز موقع دریافت فرشینه در باربری یا درب منزل (بسته به سایز سفارش داده شده) پرداخت می کنند و فرشینه را تحویل می گیرند.